9. ročník hokejového turnaja o putovný pohár veliteľa 1. mb

Tradičný hokejový turnaj o putovný pohár veliteľa 1. mechanizovanej brigády organizoval tento rok 12. mechanizovaný prápor v nitrianskej hokejovej hale. V rámci už 9. ročníka organizovania tohto turnaja sa v dňoch 3. a 4. marca postavilo na ľad päť mužstiev z podriadenosti 12. mechanizovaný prápor Nitra, 13. mechanizovaný prápor Levice, prápor RCHBO Rožňava, Taktické krídlo Sliač a Úrad hlavného lekára Ružomberok.

Športové podujatie prišiel slávnostne otvoriť veliteľ 1.mb – brigádny generál Vladimír Kubáň. „Som rád, že aj napriek množstvu úloh, ktoré 1. mechanizovaná brigáda plní, si vieme nájsť čas aj na organizovanie športového podujatia spojeného s tradíciou. Vidím, že ste športovo naladení, preto dúfam, že pri hre zachováte ducha fair-play. Nech vyhrá najlepší tím.“ zdôraznil vo svojom príhovore a turnaj odštartoval vhodením úvodného buly v 1. zápase turnaja.

Najlepším tímom turnaja sa stal tím 13. mechanizovaného práporu z Levíc. O víťazstvo zápasili s vojakmi z 12. mechanizovaného práporu z Nitry počas veľmi vyrovnaného zápasu, ktorý napokon skončil remízou 6:6 . O víťazovi 9. ročníka turnaja rozhodli až samostatné nájazdy, ktoré lepšie zvládli Levičania. Na druhom mieste skončila Nitra a na treťom družstvo zo Sliača. Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený slobodník Erik Lvomský z 13. mechanizovaného práporu Levice a za najlepšieho brankára čatár Andrej Mlynár z 12. mechanizovaného práporu Nitra.

Toto športové podujatie bolo okrem financovania zúčastnenými hráčmi spolufinancované Vojenskou podpornou nadáciou, s ktorou 12. mechanizovaný prápor spolupracuje od jej založenia.

59840_obr 59842_obr3 59844_obr1 59844_obr4

Originál článku: http://www.1mb.mil.sk/59845/?pg=1