Denný stacionárny tábor u delostrelcov v Michalovciach

Príslušníci Samohybného delostreleckého oddielu v Michalovciach v čase prázdnin, relaxu, oddychu a dovolenky aj v tomto roku, už po tretí krát organizovali Denný detský stacionárny tábor pre deti vojakov a zamestnancov OS SR v priestoroch Duklianskych kasárni pod Hrádkom. Tábor sa konal v dňoch od 1.7.2016 do 31.8.2016, ktorého bol garantom vojenský duchovný Ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR nadporučík Simon CZAP.

Počas tábora, ktorého bohatý program zabezpečovali príslušníci shdo deti mohli bližšie spoznať vojenskú techniku, denný poriadok vojakov, ako aj prácu zdravotníkov. Samozrejme nechybovala ani turistika v prekrásnej prírode Zemplína či spoločný výlet na Zemplínsku Šíravu spojená s športovými súťažami a výlet na Morské oko. Týždenne raz deti mali možnosť pomerať svoje sily v boowlingu, ktorú v priestoroch Chemkostav Arena v Michalovciach nám poskytol prevádzkovateľ. Horúce letné popoludnia deti strávili športovými aktivitami v telocvični či spoločenskými hrami na spoločenskej miestnosti, kde po obedňajšom odpočinku dostali priestor nato, aby svoje denné zážitky nakreslili. S týchto „umeleckých diel“ sa vytvorila nástenka, ktorá potom bola na konci dňa stále vyhodnotená a najlepší boli odmenení.

V priebehu dvoch mesiacov deti denne prichádzali v skorých ranných hodinách so svojimi rodičmi a to nielen od shdo ale prichádzali aj deti príslušníkov 22.mpr v Michalovciach.

V prvom rade patrí poďakovanie všetkým príslušníkom Samohybného delostreleckého oddielu, ktorí prispeli s 2% a prostredníctvom Vojenskej podpornej nadácii sa časť týchto financií mohla využiť, aby naše deti sa mohli zabaviť, oddýchnuť a nazrieť do mnohokrát veľmi náročnej práce svojich rodičov.

O rodičovskú starostlivosť deti sa hlavne postarali slobodníčka Silvia SLANČÍKOVÁ a vojačka Gabriela ČEREVKOVÁ, ktoré počas štyridsiatych dvoch pracovných dní celkovo privítali 289 deti a boli pripravené denne plniť všetky želania našich ratolesti. Za ich obetavú prácu im patrí úprimné poďakovanie.

64033_obr1

64033_obr3

64035_obr11

64035_obr4

64036_obr2

64037_obr1

64039_obr1

64040_obr1