Fyzičkou proti stresu

Fyzická kondícia je pre vojaka alfou i omegou počas celej služby v OS SR. Nie je tomu inakšie ani na našom stredisku CIMIC a PSYOPS v Martine. Udržať si fyzickú pripravenosť na tej najvyššej úrovni býva však ťažká cesta plná odriekania.

Jedným z faktorov, ktorý ide veľa krát proti tréningu, je aj počasie. Keď prší alebo je ortuť teplomera hlboko pod nulou, neostáva nám nič iné ako precvičiť svoje telo vo vnútorných priestoroch. O pomoc pri zlepšení športového zabezpečenia v interiéri sme požiadali Vojenskú podpornú nadáciu. Nadácia nám vyšla v ústrety. Finančný príspevok sme využili na zakúpenie veslovacieho trenažéra a stroja s názvom airbike, čo je sofistikovaná verzia cyklotrenažéra. Stroje sme nakúpili ešte v júni a sú na našej jednotke využívané na 100 percent. Niekedy máme pocit, že by bolo treba ďalšie dva.

Podporou tohto projektu Vojenská podporná nadácia pomohla našej jednotke s udržaním vysokej fyzickej pripravenosti ako aj odventilovaním každodenného stresu, ktorý spolu s kolegami aktívne premieňame na spálené kalórie.

nrtm. Juraj MAJER