Mikuláš s čertom a anjelom navštívili aj 12. mechanizovaný prápor v Nitre

Ani škaredé a upršané počasie neodradilo Mikuláša, aby navštívil nitriansky prápor a potešil deti profesionálnych vojakov. V sobotu 6. decembra sa celým práporom rozoznieval krik a smiech detí, ktoré sa nevedeli dočkať uja Mikuláša a darčekov. Úvodné slovo patrilo veliteľovi podplukovníkovi Acsaiovi, ktorý srdečne privítal rodičov s deťmi, poďakoval im, že prišli a poprial príjemnú zábavu.
Okolo 11. hodine doobeda prišiel všetkými očakávaný Mikuláš, ktorý rozdával sladké balíčky. Po jeho príchode sa deťom rozžiarili očká plné prekvapenia, šťastia a radosti z darčekov i sladkostí. Mikulášovi pri rozdávaní balíčkov pomáhal anjelik a detičky strašil škaredý čert. Všetky detičky sa statočne držali a Mikulášovi zarecitovali básničku alebo tie hanblivejšie povedali aspoň svoje meno. Každé dieťa bolo po básnickom a speváckom výkone obdarované darčekmi. Okrem sladkých dobrôt ich čakal bohatý program a veľa zábavy. Čakalo ich súťaženie, maľovanie obrázkov, tancovanie, zdobenie perníkov, sledovanie rozprávok a tanečné vystúpenie.
Podplukovník Acsai na záver poďakoval aj profesionálnym vojakom, ktorí celé podujatie pripravovali a povedal: „ Myslím, že detský smiech je jednou z najkrajších radostí mamičiek a oteckov, preto verím, že aj o rok sa tu stretneme v takom hojnom počte ako dnes. Toto milé podujatie bolo zorganizované vďaka dotácie od z podporného programu ” vzájomná pomoc” Vojenskej podpornej nadácie v roku 2014.

50093_obr 50094_obr3 50096_obr2 50097_obr4 50099_obr1