Slávnostné predstavenie publikácie AN – 24 NEDOLETEL

Slávnostné predstavenie publikácie AN-24 nedoletel sa uskutočnilo vo štvrtok 3. novembra 2016 vo vojenskej Katedrále sv. Šebastiána v Bratislave v Krasňanoch po bohoslužbe, ktorá sa konala pri príležitosti spomienky na všetkých zosnulých z ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR.

Knihu AN-24 nedoletel vydala Vojenská podporná nadácia v desiatom roku po leteckej tragédii, ktorá sa stala neďaleko maďarskej obce Hejce 19. Januára 2006. Je venovaná pamiatke 42 vojakov a zamestnancov rezortu obrany, ktorí zahynuli pri tomto nešťastí počas návratu z operácie KFOR v Kosove. Je zároveň vyjadrením ľudskej spolupatričnosti všetkým pozostalým a touto tragédiou dotknutým ľuďom.

Zostavovateľom tejto spomienkovej knihy je vojenský novinár Pavol Vitko, spoluautorsky sa na knihe podieľali Miroslav Minár a Jozef Žiak.

Knihu si môžete objednať elektronicky na adrese http://www.martinus.sk/?uItem=260286 ide o neziskový projekt, výťažok z knihy bude použitý na verejnoprospešné účely  v zmysle predmetu činnosti Vojenskej podpornej nadácie.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14