Spoločné česko-slovenské BBQ v Brunssume

Tak ako každý rok tak aj tento rok sa dňa 10. Júna 2017 konalo v Brunssume tradičné česko-slovenské BBQ za účasti profesionálnych vojakov OS SR a armády ČR a ich rodinných príslušníkov. Cieľom tejto BBQ bolo rozlúčiť sa s odchádzajúcou rotáciou profesionálnych vojakov, ktorí končia plnenie úloh v JFC Brunssum v lete tohto roka.

Akcia to bola vydarená, zúčastnili sa takmer všetci príslušníci z oboch krajín okrem tých, ktorým to služobné povinnosti nedovoľovali. Pre deti už tradične bol pripravený skákací hrad, maľovanie na tvár, skákanie vo vreci, prekážková dráha a ďalšie zaujímavé súťaže. Na konci boli všetky deti odmenené sladkosťami a diplomami.

Dospelí si aj tentoraz zmerali sily vo futbale. Tento rok to však slovenským futbalistom nevyšlo a prehrali s českými kolegami 3:4. Víťazom blahoželáme a veríme, že odvetu v septembri zvládnu lepšie naši vojaci.

Poďakovanie za organizáciu patrí českej delegácii, ktorá to zvládla bravúrne. Rovnako patrí aj poďakovanie Vojenskej podpornej nadácii, s podporou ktorej mohla byť táto BBQ zorganizovaná.